Tasuta koduleht

Tasuta koduleht

Kes otsib omale tasuta kodulehte või kodulehe tegemist, võivad sellesse süvenemata tüssata saada. Sellest olenevalt palun kõigil enne veenduda millega nad ennast siduda võivad ja kas loodetav kokkuhoid on ikka kokkuhoid.

Otsides interneti avarustest

sõna "tasuta koduleht" või "tasuta e-pood"siis suure tõenäosusega on see kallim, kui osta endale korralik ja soodne koduleht. Sest nagu teada ei ole olemas tasuta lõunaid, kui just Teie oma tuttav ei tee Teiega käsi-peseb-kätt diili.

Kahju on vaadata, kuidas osad suured ja tuntud firmad, pakuvad sellist teenust ja meelitavad omale sellega kergeusklike kliente. Kuid kui nende pakkumistest edasi minna siis on arusaadav, et tegelikult on "tasuta koduleht" üldjuhul kuumaksu põhiline teenus. Sisuliselt tähendab see seda, et tasuta kodulehe asemel maksate tegelikult selle veebimajutuse hinna sees ikkagi ka nn tasuta kodulehekülje eest.

 

Tasuta kodulehekülje saab pigem tee-ise meetodil,

lähed Joomla, Wordpressi või ükskõik millise tasuta sisuhalduse pakkuja lehele laed selle alla ja laed omakorda oma veebimajutuse pakkuja serveri ruumi... mis muidugi ei ole tasuta.

 

Tasuta kodulehe plussid

On võibolla tasuta

Saab üsna lihtsaid ja primitiivseid veebilehti luua

Ajutiste projektide – ürituste vms. tarbeks väga asjakohane!

Parem kui mitte midagi ehk tänapäeval võib välja öelda ühe iidse, kuid kaasajastatud klišee, et kui sind pole internetis, siis Sind ei ole olemas.

 

Tasuta kodulehe miinused

Piiratud võimalused? Enamus tasuta kodulehe valmistamise süsteeme on piiratud võimalustega. Need moditakse ära, et Sa rohkeim võimalusi soovides hakkaksid neile lisatasu maksma! Samuti on seal tõsised probleemid faili mahu suhtes. Kui soovitakse aga suuremaid asju, siis tuleb ikka päris oma koduleht tellida!

Tehnilised piirid? Paljudel analoogsetel süsteemidel on ka üsna tugevad tehnilised piirid alates HTML/php koodi, JavaScripti, Fläsh vms. lahenduse juurde lisamisel kodulehega.

Nutiseadmesõbralik kujundus? Enamus tasuta kodulehti on jäetud ilma seadmele reageeriva kujunduseta.

Domeen? Paljudel juhtudel saab kasutada aadressi minginimi.teenusepakkuja.com, mis on tegelikult kellegi reklaam ja üsnagi tülikas aadress. Tasuta domeeni üldjuhul tasuta kodulehega ei pakuta.

Kaua on tasuta? Tasuta pakkujate puhul ei saa sa kunagi kindel olla, kaua teenust üleüldse osutatakse ning kaua tasuta teenust osutatakse. Pidevalt tuleb neid uusi ja kaob vanu. Seega selline teenus on üsnagi EHKU peale üles ehitatud. Samas on ajutiste projektide – ürituste vms. tarbeks taoline teenus väga asjakohane!

Tagavara koopia? Soovitakse teha lehtedest tagavara koopiad või need ükshaaval arvutisse laadida, samas paljud tasuta kodulehe teenusepakkujad ei lasegi teil varukoopiaid endale varuda. Nii kui leht on maas või miskit juhtunud soovitakse selle eest lisa tasu saada

Andmetele / failidele ligipääs? Kui kunagi kaob teenusepakkuja ära või juhtub miskit muud, näiteks soovitakse päris oma lehte enda domeenile ja enda valitud veebimajutusele, siis andmete üle tõstmine saab olema meeletu töö! Üldjuhul ei anna tasuta kodulehe või e-poe pakkuja Sulle ftp või MySQL andmetele ligipääsu, st tuleb lahkuda tühjade kätega ja alustada uuesti nullist.

Jäädki maksma? Ehk kalkuleeri enne tasuta kodulehe või tasuta e-poe loomisepuhul kas nn. tasuta ei oleks olnud odavam ühekordse väljaminekuga?

 

Tasuta kodulehekülg

või tasuta e-pood on kokkuvõttes lihtsalt üks suur jama ja labane klientide õnge meelitamise viise. Tasuta on võimalik kodulehte küll ise teha, kuid ka aeg on raha ja ise tehes kulub seda üldiselt kindlasti rohkem. Alati on parem teha koduleht valmis ÜHEKORDSE maksumusega.

 

Artikliga mõeldud vaid parimat,
Jan Kõrva

Kui soovite õiglast pakkumist, vaadake hinnapäringut või täitke kontaktivorm!